Від змій ці ящірки відрізняються кількома ознаками.
Ця ящірка є безпечною для людей / фото Оксана Красюн, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
У Чорнобильській зоні живе безнога ящірка, яка має назву “веретільниця”. Вона є неотруйною, спокійною, більшість часу проводить під землею, а також любить полювати на дощових черв’яків. Про це йдеться у публікації Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
“Як і решта ящірок, веретільниці у разі небезпеки скидають хвіст, щоб збити хижака з пантелику. Згодом хвіст відростає, хоч і не досягає первинної довжини. Від змій ці ящірки відрізняються кількома особливостями: наявністю повік і маленьких слухових отворів (яких змії не мають), а також язиком – він у веретільниць теж роздвоєний, але коротший, ніж у змій. Крім того, на відміну від отруйної гадюки, у веретільниці між головою й тілом немає характерного звуження”, – розповіли у заповіднику.
За словами екологів, ця ящірка харчується дощовими черв’яками, наземними молюсками (до прикладу, слимаками), багатоніжками, мокрицями, комахами та їхніми личинками.
Відео дня
“У Чорнобильському заповіднику веретільниця є нечисельним, а подекуди навіть рідкісним видом. Вона веде прихований спосіб життя, тому її складно помітити в природі”, – додали у повідомленні.
Чорнобильський заповідник – останні новини
Як писав УНІАН, раніше у Чорнобильському заповіднику зустріли маленького “Бембі”. Мами оленяти не було видно, але, швидше за все, тваринка знала, що вона десь поруч та стежить за всім.
“Вони ховаються в траві чи під кущами, зливаючись із середовищем, а мама повертається лише час від часу, щоб погодувати. Це природний захист від хижаків та інших негативних факторів і нам, людям, важливо пам’ятати: не торкатися, не лякати, не втручатися!”, – закликали у Чорнобильському заповіднику.
Також повідомлялось, що у Чорнобильському заповіднику знайшли гніздо рідкісного лелеки. Зокрема у гнізді, розташованому на висоті понад 3 метри, чітко було видно трьох пташенят.
За словами екологів, чорний лелека – дуже обережний і рідкісний птах, тому кожне гніздо має величезне значення для збереження виду.